TOP 3 nejvydařenější zápasy Götzeho v evropských pohárech

Datum: 16. 3. 2014

1. místo: Ajax Amsterdam – Borussia Dortmund 1:4

Liga mistrů, 21. listopadu 2012

Zatím nejvydařenejší výkon předvedl talentovaný záložník v loňském ročníku Ligy mistrů. Ve famózní formě hrající Dortmund se nepodařilo zastavit ani Ajaxu, který musel od výběru kouče Kloppa skousnout na domácí půdě porážku 1:4. Hlavním tahounem Borussie se nestal nikdo jiný než Götze.

Ten své galapředstavení odstartoval po pár minutách filigránskou přihrávkou na gól Marca Reuse, poté si udělal z obránců Ajaxu tréninkové kužely a pohotově skóroval a v závěru prvního poločasu jeho vyraženou střelu uklidil do sítě Robert Lewandowski.

Götze svůj velký zápas okořenil další asistencí po změně stran. Elegantním obloučkem našel ideálně za obranou znovu Lewandowského a ten potvrdil roli excelentního kanonýra.