eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Čárka číslo dvě aneb Götze si plní sny

Autor:
Datum: 22. 8. 2013

Když v létě měnil Mario Götze Dortmund za Bayern, kde kdo ho měl za největšího zrádce a jeho přestup byl pro mnohé fanoušky fotbalu nepochopitelný. Jenže ani ne půl roku po transferu už vše ukazuje na to, proč do Bavorska geniální mladík vyrazil. Jednoduchá odpověď. Trofeje.

Hned na startu angažmá si mohl do sbírky přidat vítězství v Superpoháru a další triumf na sebe nenechal dlouho čekat. Mistrovství světa klubů v Maroku si Bavoři zajistili vítezstvím v Lize Mistrů a jasně platili za favority turnaje. Nemá ani cenu snažit se někoho napínat a mlžit, jak celosvětové měření mistrů dopadlo. Turnaj s přehledem německá mašina vyhrála.

Nejprve si i za brankového přispění Götzeho poradili s čínským Guanghou FC v pohodě 3:0 a mohli se těšit na finálový souboj, kde jim k celosvětovému překvapení nebylo soupeřem brazilské Mineiro v čele s Ronadinhem, ale domácí Raja.

Tentokrát se Götze posadil jen na lavičku a na hrací plochu naskočil až deset minut před koncem, přesto se  se spoluhráči radoval z výhry 2:0 a do itineráře úspěchů může přidat čárku, tentokrát do kolonky vítěze klubového mistrovství světa.


-Jiří Kunášek-

(foto: foto:facebook.com/MarioGoetze.Official)

Reklama


Komentáře


Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace